+48 533 338 227
PON - PT 08:00 - 18:00
bok@calisthenicsacademy.pl

RAFAŁ MATUSZCZAK

RAFAŁ MATUSZCZAK

Kolejna transformacja! Przed Wami Rafał "Muscle Up" Matuszczak! :) Kawał dobrej roboty i obyś tylko dodawał gazu!

 

Rafał: "Mam na imię Rafał i na co dzień studiuję na Collegium Medicum. Od zawsze lubiłem sport i w końcu nadszedł ten czas, kiedy zacząłem myśleć o siłowni. Na początku próbowałem swoich sił na siłowni uczelnianej. Po krótkim czasie stwierdziłem, że to nie TO. Dowiedziałem się od kolegi o Calisthenics Academy- grupie ludzi, którzy ćwiczą z wykorzystaniem masy własnego ciała. Chodził tam kumpel, więc łatwiej zacząć, dodatkowo treningi były blisko domu. Pomyślałem czemu nie? :) Poszedłem na pierwszy trening. Do domu ledwo wróciłem, ale mimo zmęczenia byłem mega zadowolony. Na drugi dzień nie mogłem podnieść rąk do góry, żeby ubrać T-shirt. Oczywiście przyszedłem na kolejny trening (cały w zakwasach). Niestety nie mogłem chodzić trzy razy w tygodniu, ponieważ, czas mi na to nie pozwalał, dlatego nie widziałem u siebie tak wyraźnych postępów, ale jednak postęp był. :)

 

Dla wielu osób ważna jest atmosfera. Na żadnej siłowni, w pobliżu której się znajdowałem lub oglądałem filmiki nie było czegoś TAKIEGO. Motywuje Cię trener i do tego motywuje Cię cała grupa :) Nie ważne, że ludzie nie mają sił, zawsze jest siła, żeby dopingować siebie nawzajem. 
Około trzech tygodni temu zrobiłem swojego pierwszego muscle-upa. Moja reakcja? Krzyknąłem na całą salę: „Jest kurde!!” Radocha z wejścia na kawałek rurki jest nie do opisania Nie spodziewałem się, że można czerpać z tego taką frajdę i jednocześnie dbać o swoje zdrowie, siłę i wygląd.

 

Jeżeli ktoś myśli, że jest za słaby, że nie ma siły i to nie dla niego, to się MYLI. Są ćwiczenia łatwiejsze i trudniejsze, ale trzeba po prostu spróbować. Jak dla mnie jest to świetna alternatywa dla żelastwa z siłowni.