+48 533 338 227
info@calisthenicsacademy.pl
Sklep Treningi Online

PIOTR OKULSKI

PIOTR OKULSKI

Nastolatek ze zdjęcia ćwiczy u nas już ponad rok. Piotrek schudł 
w tym czasie ponad 20kg, przybierając jednocześnie kilogramy masy mięśniowej. Oprócz oczywistego wpływu na jego wygląd jak i poprawę sprawności, miało to ogromny wpływ na jego samopoczucie, pewność siebie i życie codzienne.
Jego efekty oraz radość z uzyskanych zmian zainspirowały nas do otwarcia specjalnej grupy, której celem jest upowszechnienie nawyku dbania o zdrowie wśród osób ze sporą nadwagą, a szczególnie z otyłością. 

 

Piotr Okulski: „Przed przybyciem do klubu, najbardziej obawiałem się odrzucenia, to była pierwsza rzecz która zniechęcała mnie do zrobienia czegoś ze sobą, zawsze wyobrażałem sobie osoby które "coś ćwiczą" jako kulturystów ze świetną budową ciała i kondycją, osoby która biegają w maratonach, nie widziałem siebie wśród takich sprawnych osób.
Drugim problem był mój własny brak akceptacji samego siebie, trudno jest pogodzić się ze 115kg zasranego tłuszczu, nie ukrywam, że był to dla mnie ciężki okres, docinki znajomych i takie inne.

 

Przyznam szczerze, że teraz mimo tego, że nadal mam nadmiar ciała, ludzie nie traktują mnie jak grubasa, zupełnie inaczej do mnie podchodzą, a ta część która wie, że ćwiczę w Calisthenics Academy bardzo respektuje moją przemianę.
Kolejną trudną kwestią w podjęciu zmian były stare nawyki, znacznie wygodnie jest leżeć na kanapie, czy siedzieć w fotelu i grać sobie w gry komputerowe czy nawet uczyć się, a czym innym jest aktywnie trenować.


Myślę, że największym problemem zaraz po obawach związanych z byciem odrzuconym jest właśnie typowe dla takich grubasów jak ja lenistwo. Do dzisiaj została mi część tej mentalności, ale nie będę się chwalić w jakich aspektach… xD


Jeszcze z takich elementów demotywujących, to nawyki żywieniowe o ile nie rozwoziłem się w fast food’ach, to w domu nigdy nie odmawiałem sobie tłustego, pieczonego jedzenia i słodyczy. Przyznam, że ciężko było mi się tego wyzbyć, a czasem i teraz pozostaje to problemem.
Generalnie gdy już przyszedłem do CA od razu wiedziałem, że to będzie miejsce dla mnie, atmosfera którą udało wam się stworzyć to chyba największy atut klubu wyróżniający go z pośród innych klubów sportowych. Wiedziałem, że tutaj nikt nie spojrzy na mnie z góry i będę czuł się swobodnie. Tak też się stało ;)